Блога ми беше спрян за известно време- нямах абсолютна никаква мотивация да правя постове и т.н. Не е че нямах идеи- направотив, имах, дори правих снимки, но в крайна сметка винаги ми минаваше музата и се отказвах. Предполагам липсата на ответна реакция и на публика в блога като цяло ме демотивира. В крайна сметка, реших да продължа да си го водя, дори и по- рядко да пускам постове. След няколко дни ми предстои ходенка до Рим, така че задължително ще има пост за Рим.
To be honest, това, което ме подразни (знам, че това е интернет и не бива but oh well) е че хората не оценяват чуждият труд. Предполагам, тук говоря за голяма част от вас, но съм сигурна че ви се е случвало последователите ви да пренебрегнат пост, за който сте отделили много време, или споделяте рисунка или нещо направено от вас, за което сте се старали доста- и- нищо. След това споделяте снимка на обувка и всички са like УАУ!. Nevermind. Важното е постоянството, и нещата се нареждат. Но с постоянството трябва и вдъхновение. Обичайки това, което правиш, работата не тежи.
Кратък ъпдейт.
Купих си графичен таблет. Сега всичко, което правя е да рисувам на фотошоп. След 7те Смъртни Гряха, започнах нова серийка посветена на зодийте. За момента имам 4 (Дева, Риби, Везни, Скорпион)
От друга страна се упражнявам и в реализъм, тъй като не съм боравила с таблет буквално от години. Най- първият ми опит беше :
Тази завърших снощи (рисунка + горска текстура добавена на фотошоп), под нея е и само оригиналната рисунка (без едит)
Та, това е мили другарчета, живот и здраве ще се четем скоро пак.
~Clementine