вторник, 24 февруари 2015 г.

One man's trash is another man's treasure


Днес посетихме един от антикварите в Бордо. Мястото беше огромно, пълно с всичко. Вътре можеше да се намерят предмети от чашки за чай, до винтидж автомобили. Влизайки те блъска аромата на домът на баба ти. Просто рай за феновете на антики и стари джунджурии. Нащракахме няколко снимки, за да можете и вие да се пренесете там.
















~Clementine

събота, 14 февруари 2015 г.

Русалски любови



Дойде време и за 14-ти февруари, и за валентинските илюстрацийки etc. Пожелавам ви да си изкарате хубаво, каквото и да празнувате днес, било то Деня на влюбените, Трифон Зарезан, нечий рожден ден (Честит Рожден Ден!). Знайте че сте обичани не само посредата на февруари! Обграждайте се с позитивни хора, и всеки ден се събуждайте с по една (поне) причина за щастливост в него ден. 
Честита Събота!




~Clementine

неделя, 8 февруари 2015 г.

OOTD Red as Rock'n'Roll


Доста време стана от последното OOTD *-* Установих че съм фен на визията, включваща кърпа на главата (въпреки че ми напомня на перачка, but oh well) Както и да е, освен кърпата, ootd-то включва една от любимите ми блузи, която е нещо средно между блуза и риза, гърба е по- дълъг и е в ризест (кариран имам предвид) десен. От един от онези подозрително евтини корейски сайтове, където никога не можеш да си сигурен какво ще пристигне и дали ще пристигне, но пък този път случих явно. Изключително съм доволна от чорапките, които си купих от намаленията в Calzedonia. Фен съм на чорапи, обичам чорапи. И червила в бабешки тонове също са ми слабост. Особено когато са ми комплимент от Yves Rocher. (Цвета е 33 Rouge Pavot)


Пиша неадекватно и го знам, but that's how i roll. Общо взето.



Радвам се, че се четохме и днес, живи и здрави.


P.S. Always a good time for a selfie.

~Clementine


понеделник, 2 февруари 2015 г.

Zodiac Girls



Съвсем малко след като се сдобих с графичен таблет, започнах и нова серийка илюсрации, посветени на зодиите. 12 зодии по- късно, и серийката е завършена!

Илюстрациите са смесена техника- добре познатият ни молив, съчетан с диджитъл оцветяване, и текстури. Както може би сте забелязали, обичам да прекалявам с текстурите, но тук ми се струва уместно. 
Земни зодии- Дева, Козирог, Телец
Огнени зодии- Лъв, Овен, Стрелец

Въздушни зодии- Водолей, Близнаци, Везни

Водни зодии- Риби, Скорпион, Рак

Скоро на линия ще има и принтове :з


Надявам се да ви се харесат! Припомних си отшумелите увличания по астрологията, и ми беше изключително приятно да си работя по това проектче. Другото, което много ме зарадва, е че и доста се хареса на хората, които следят страницата ми. Имам още проекти наум, не всички свързани конкретно с рисуване, разни интереснички нещица, така че следете, и живо здраво скоро пак ще се четем!

Лека седмица!

~Clementine


неделя, 18 януари 2015 г.

Pizza, Pasta and Rome



Да посетя Италия ми беше мечта от толкова много години насам... Най- накрая направих нещо по въпроса! Със скромната ни българо-френска компанийка осъществихме едно кратко, но наистина запомнящо се пътуване до Рим. Влюбих се в този град, и съм сигурна че отново ще го посетя. Забележителности, атмосфера, пица. Не мога да ви предложа италианска паста по интернет, но мога да ви предоставя снимков материал. Въпреки че сега ме чака малко глад до края на месеца, напълно си струваше! Определено една от най- любимите ми дестинации за момента. Сигурна съм, че тези от вас, които са били в Италия, ще се съгласят.






За малкото минути, в които се намирахме в метрото, се намериха 3-4 човека, които да ни зададат въпроси за посока (предполагам?) на влака, и за.. нямам идея за какво точно. Но да, въпроси.




Освен пица и паста, не подминахме и джелато!














Damn you, bus.




Доизучаване на тънкостите на езика.








 Тъга по заминаването.



      Спокойна неделна вечер ви желая, и живот и здраве да се четем скоро пак.




Ciao, ragazzi!

~Clementine

петък, 9 януари 2015 г.

Dessine moi, Charlie!


              La France, добре звучи, а? Или по- скоро звучеше. В момента може би няма човек, който да си мисли- Ех, да бях в момента пред Айфеловата кула! Целия свят разбра за потресаващите събития свързани с Шарли Ебдо. Още същият ден в цяла Франция започнаха бунтове и протестни манифестации, в защита на свободата на израз, които продължават и до днес. Някак си, никой не се чувства спокойно излизайки навън и виждайки навсякъде полицаи, въоръжени с автомати. Обявена е тревога, хората са едновременно ядосани и в паника. Навсякъде има плакати АЗ СЪМ ШАРЛИ, пияните хора петък вечер на улицата под прозореца ми вече не крещят Обичам Мари!, а именно Je suis Charlie. 




Което е също вече и профилна снимка на много из социалните мрежи.

Някак си, сюреалистично е, същевременно и изключително груб ритник в реалноста, най- вече за близките на пострадалите. Хора, лишени от живот заради рисунки в хумористичен вестник? Французи и хора от цяла Европа се бунтуват срещу абсурдноста на ситуацията. Je suis CHARLIE! 

Пробвахте ли да отворите официалната страница на Charlie Hebdo?

"Защото моливът винаги ще е над варварството...
Защото свободата е универсално право...
Защото вие ни подкрепяте..."

~Clementine, Bordeaux 9.1.2015


To be honest [ + Updates ]

 
 



      Блога ми беше спрян за известно време- нямах абсолютна никаква мотивация да правя постове и т.н. Не е че нямах идеи- направотив, имах, дори правих снимки, но в крайна сметка винаги ми минаваше музата и се отказвах. Предполагам липсата на ответна реакция и на публика в блога като цяло ме демотивира. В крайна сметка, реших да продължа да си го водя, дори и по- рядко да пускам постове. След няколко дни ми предстои ходенка до Рим, така че задължително ще има пост за Рим.
       To be honest, това, което ме подразни (знам, че това е интернет и не бива but oh well) е че хората не оценяват чуждият труд. Предполагам, тук говоря за голяма част от вас, но съм сигурна че ви се е случвало последователите ви да пренебрегнат пост, за който сте отделили много време, или споделяте рисунка или нещо направено от вас, за което сте се старали доста- и- нищо. След това споделяте снимка на обувка и всички са like УАУ!. Nevermind. Важното е постоянството, и нещата се нареждат. Но с постоянството трябва и вдъхновение. Обичайки това, което правиш, работата не тежи.

         Кратък ъпдейт.
Купих си графичен таблет. Сега всичко, което правя е да рисувам на фотошоп. След 7те Смъртни Гряха, започнах нова серийка посветена на зодийте. За момента имам 4 (Дева, Риби, Везни, Скорпион)




От друга страна се упражнявам и в реализъм, тъй като не съм боравила с таблет буквално от години. Най- първият ми опит беше :


Тази завърших снощи (рисунка + горска текстура добавена на фотошоп), под нея е и само оригиналната рисунка (без едит)



Та, това е мили другарчета, живот и здраве ще се четем скоро пак. 

~Clementine